۱۰ مانع بزرگ مقابل پای آجورلو در سرزمین آبی | آوای استقلال
تاریخ : چهارشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۲ 17 جماد أول 1445 Wednesday, 29 November , 2023
0
تامین پول، جلب اعتماد هوادار، جام قهرمانی و...

۱۰ مانع بزرگ مقابل پای آجورلو در سرزمین آبی

  • کد خبر : 13324
  • ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶
۱۰ مانع بزرگ مقابل پای آجورلو در سرزمین آبی
ورود مصطفی آجورلو به صحنه مدیریت باشگاه استقلال بارقه هایی از امید را نزد هواداران این تیم زنده کرده است.

به گزارش آوای استقلال، باشگاه استقلال طی ماه های گذشته شرایط پرتلاطم و پرتنشی را تجربه  کرد و بحران های مدیریتی و فنی موجود درون خانواده استقلال موجبات ناراحتی هواداران را فراهم آورد. استقلال در ماه های گذشته با بیشترین حجم از اعتراض های مردمی مواجه بود و هوادارانی که دیگر طاقت شان از ناکامی های متوالی و مشکلات ریز و درشت لبریز شده ، به دنبال راهی برای خروج تیم از بحران می گشتند.

حالا اما مردی سکان مدیریت استقلال را برعهده گرفته که سوابق نسبتا خوبی در فوتبال دارد و این مساله ای است که هواداران را امیدوار می کند.

آجورلو اما با انبوهی مشکلات و بدهی های و دغدغه ها مواجه است که با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت باید یکی یکی از پس چالش های باشگاه بربیایید. او امروز در نامه ای بلندبالا خطاب به هواداران استقلال سعی کرد امید را نزد آنها زنده کند و البته که نشان داد به مشکلات موجود در استقلال واقف است. انگیزه اما مهم ترین چیزی است که آجورلو برای اصلاح ساختار و ایجاد شرایط مطلوب در استقلال همراه خود دارد.

در ادامه به ۱۰ چالش اصلی آجورلو برای مدیریت باشگاه استقلال و رساندن این تیم به دوران خوب گذشته پرداخته شده است:

۱-نیاز فوری به تامین پول

اگرچه از مبلغ انتقال مهدی قایدی به شباب الاهلی امارات پول قابل توجهی همین حالا در حساب باشگاه استقلال موجود است اما نیاز به جذب منابع مالی مهم ترین و اصلی ترین چالشی است که آجورلو برای رفع آن باید اقدام کند. همین حالا استقلال با بدهی های ریز و درشتی مواجه است که تهدیدهای جدی ای نیز محسوب می شوند. پرونده های باز فیفایی که اصلی ترینش به شکایت سنگین استراماچونی مربوط می شود و پرداخت پول به بازیکنان جدید و تسویه حساب مطالبات سال گذشته نفرات اصلی ترین موضوعی است که آجورلو با رفع آن می تواند آرامش را در کوتاه مدت به تیم و هواداران برگرداند.

۲-توافق با اسپانسر

آجورلو در باشگاه های قبلی که حضور داشت و به خصوص تراکتور در تامین منابع مالی موفق بود و حالا باید این شرایط را به استقلال هم تزریق کند. او در تراکتور توانست با جذب اسپانسرهای خوب تیم را به مرز خودکفایی برساند و مبلغ قابل توجهی به تیمی که چندان مورد توجه مسئولان دولتی نبود، تزریق کرد. حالا در استقلال هم باید این مساله را محقق کند. با این تفاوت که استقلال فرصت های بهتری برای تامین اسپانسر در اختیار دارد. سال گذشته فرهاد مجیدی سرمربی استقلال با اسپانسر باشگاه به مشکلاتی خورد اما حالا این وظیفه مهم بر عهده آجورلو و همکارانش است تا بتواند با جذب اسپانسر و سپردن مسائل اقتصادی به افراد کاربلد کار را در این زمینه جلو ببرد. هرچند که قرارداد های وب با استقلال ۳ ساله بوده و حالا مدیرعامل جدید باید بر سر ادامه یا قطع همکاری با این شرکت به تفاهم برسد.

۳-این تیم زمین تمرین و امکانات می خواهد

یکی از بحران های عجیب استقلال در ماه های گذشته نداشتن زمین تمرین و امکانات مناسب بوده است. هر چند وقت یکبار شاهد آن بوده ایم که استقلالی ها را به زمین تمرین خود راه ندهند و البته هربار هم زمینی مثل انقلاب در اختیار تیم بوده، بازیکنان و کادرفنی از نبود امکانات سخت افزاری گلایه کرده اند. بی تردید زمین تمرینی که نه رختکن دارد و نه تجهیزات مناسب برای برگزاری تمرینات که حتی نشود در آن یک بازی دوستانه برگزار کرد، در شان باشگاه استقلال نیست. آجورلو البته در گذشته نشان داده برای تامین امکانات تلاش می کند. او به زیر ساخت ها توجه دارد و همواره تیمهایش بهترین امکانات را در اختیار داشتند. حالا استقلال هم نیاز به یک زمین چمن تمرینی ثابت، یک سالن وزنه مجهز و البته امکانات تمرینی مناسب نیاز دارد که مدیرعامل جدید برای تحقق این امر باید تلاش کند.

۴-دریافت مجوز حرفه ای AFC

چند روز دیگر مقامات مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران می آیند تا از امکانات تیم های حاضر در لیگ قهرمانان بازدید کنند. نتیجه این بررسی ها به صدور مجوز حرفه ای توسط کنفدراسیون آسیا ختم می شود و حضور تیم هایی مثل استقلال در لیگ قهرمانان را قطعی می کند. حالا آجورلو و همکارانش باید هرچه سریع تر برای پرداخت بدهی ها، تامین امکانات، تشکیل ساز و کار درست و ساختار برای باشگاه اقدام کنند تا مجوز حرفه ای را بگیرند و سال آینده نیز در لیگ قهرمانان به عنوان تیم سوم لیگ برتر و یکی از سهمیه های غیرمستقیم شرکت کنند.

۵- رسیدگی به وضعیت تیم های پایه

آکادمی باشگاه استقلال همواره پراز بحران بوده است. تا همین چند وقت پیش تیم های پایه حتی کادرفنی هم نداشتند و اگرچه موقتا مشکلات مربوط به آکادمی برطرف شده اما تبدیل آکادمی باشگاه به یکی از قطب های فوتبال ایران در بحث پایه نیازمند نگاه دقیق مدیران جدید است. حالا آجورلو وظیفه خواهد داشت در بحث آکادمی نیز برای عقد قراردادهای صحیح و سالم با بازیکنان و مربیان اقدام کند تا آکادمی استقلال همچون گذشته یکی از بازیکن سازترین ها در استان تهران باشد و روزهای خوب خود را برگشت یافته ببیند.

۶-بازگرداندن اعتماد از دست رفته

طی سال‌های گذشته مدیران عاملی که در باشگاه استقلال فعالیت کردند ، نتوانستند در مواجهه با بحران‌های مختلف رضایت کامل هواداران را جلب کنند. همواره در این سال ها استقلال با مشکلات مدیریتی متعددی مواجه بوده و حتی شک و شبهه‌هایی نیز درباره کارشکنی در امور جاری باشگاه استقلال ایجاد شد. حالا اما شروع به کار وزیر ورزش وجوانان در دولت جدید و روی کار آمدن آجورلو و مدیریت تازه این امید نزد هواداران ایجاد شده که تیم دوباره به شرایط خوب برگردد. بی تردید مدیرعامل جدید آبی پوشان وظیفه دارد کار خودش را دنبال کند تا اعتماد از دست رفته را برگرداند.

۷- تامین خواسته های کادرفنی

مدیرعامل استقلال امروز در شروع کارش طی بیانیه ای که صادر کرد، به حمایت قاطعانه از فرهاد مجیدی پرداخت. آجورلو در شرایطی از مجیدی خواست که با قدرت و انگیزه بیشتر به کارش ادامه بدهد که سختگیری های این مربی را خوب می داند. سرمربی استقلال در ماه های گذشته نشان داده نسبت به  کمبودها واکنش نشان می دهد و به همین خاطر کار کردن با این مربی و کادرفنی اش نیازمند تعامل درست است.بی تردید مدیرعامل آبی ها نیز در این شرایط تلاش خواهد کرد تا کادرفنی کنونی را به خوبی حمایت کند و اجازه ندهد کمبود خاصی داشته باشند تا آرامش نسبی به تیم تزریق بشود.

۸-حمایت از پیشکسوتان

همواره پیشکسوتان استقلال نفراتی بوده اند که با انجام مصاحبه و بیان مشکلات رابطه مستقیمی داشته اند. از طرفی نادیده گرفتن پیشکسوتان در امور باشگاه استقلال باعث شده تا نوعی دلسردی نزد موسفیدهای باشگاه ایجاد شود. قطعا تشکیل کمیته پیشکسوتان و استفاده از نظرات آنها در بخش های مختلف می تواند چاره ساز باشد. آجورلو که حالا مورد حمایت بسیاری از ریش سفیدهای باشگاه استقلال هم مواجه شده، دوست ندارد این اعتماد از دست بدهد و برای این منظور نیازمند برنامه ریزی درست است.

۹-تقویت تیم قبل از لیگ برتر

یکی از برنامه های کوتاه مدتی که آجورلو باید تا قبل از شروع لیگ برتر آن را اجرا کند، موضوع تقویت تیم در بحث بازیکن است. اگرچه نفرات زیادی در مدیریت گذشته جذب شدند اما همچنان نیاز به در اختیار گرفتن نفرات جدید در استقلال احساس می شود. آجورلو امروز خودش هم به موضوع تقویت استقلال اشاره کرد و حتما در دیدارهایی که با مجیدی خواهد داشت با نظر او برای جذب بازیکنان جدید هم اقدام خواهد کرد.

۱۰- کسب جام، مهم ترین خواسته هواداران

استقلال سال هااست در لیگ برتر قهرمانی نداشته است؛ اگرچه در جام حذفی آبی ها به عنوان رسیدند اما کسب جام در لیگ برتر موضوع مهم تری است. با توجه به اینکه پرسپولیس رقیب سنتی ابی ها هم ۵ سال متوالی قهرمان شده این مساله بیشتر باعث تکدر استقلالی ها شده و به همین خاطر آنها انتظار دارند در سریع ترین زمان ممکن قهرمانی پدید بیاید. آجورلو خوب می داند که با کسب جام می تواند هواداران را راضی کند و شرایط را برای ادامه فعالیت خودش هم مهیاتر کند.

لینک کوتاه : https://avayesteghlal.ir/?p=13324

ثبت دیدگاه شما

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.