سازمان لیگ زیر بار تخلف ۲۸ میلیاردی نمی رود، عزیزی خادم پشیمان شد | آوای استقلال
1
همکاری وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال برای پرداخت طلب گابریل کالدرون به بن بست رسید

سازمان لیگ زیر بار تخلف ۲۸ میلیاردی نمی رود، عزیزی خادم پشیمان شد

  • کد خبر : 14548
  • ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۳
سازمان لیگ زیر بار تخلف ۲۸ میلیاردی نمی رود، عزیزی خادم پشیمان شد
مجید صدری بی خبر از پشیمانی رییس فدراسیون فوتبال از همکاری با وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس، از خبر خوش به هواداران و پرداخت طلب کالدرون خبر داد.

به گزارش آوای استقلال، وزیر ورزش و مدیرعامل موقت پرسپولیس که تصور می کردند راه فرار از بن بست کالدرون را با همکاری رییس فدراسیون فوتبال پیدا کرده اند، حالا با عقب نشینی احتمالی شهاب عزیزی خادم از اجرای ایده ای که خودش پیشنهاد آن را در یک جلسه سه جانیه میان وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس داده بود، پشیمان شده است، باید دنبال راهی جدید باشند.

خبر خوش مدیرعامل موقت پرسپولیس
وقتی صبح امروز مجید صدری، رییس هیات مدیره پرسپولیس و سرپرست موقت باشگاه از پرداخت قریب الوقوع طلب کالدرون تحت عنوان یک خبر خوش جدید به هواداران پرسپولیس نام برد، این تصور ایجاد شد که پرسپولیس راه دریافت پاداش آسیایی خود را پیدا کرده و یا کنفدراسیون فوتبال آسیا پذیرفته بخشی از این پاداش را به حساب کالدرون بریزد و پرسپولیس را از خطر محرومیت و کسر امتیاز در پرونده مربی آرژانتینی نجات بدهد اما در پی تماس خبرنگار طرفداری با مقامات ارشد کنفدراسیون، مشخص شد AFC هیچ برنامه ای برای پرداخت طلب کالدرون از باشگاه پرسپولیس ندارد.

پیشنهاد رییس فدراسیون به وزیر ورزش و سرپرست موقت پرسپولیس
احتمال بعدی قرارداد با کارگزار جدید و تامین مبلغ موردنیاز برای پرداخت طلب گابریل کالدرون بود اما مدیران باشگاه این احتمال را هم رد کردند و مدعی شدند هنوز خبری از کارگزار جدید نیست و در این میان پیگیری های خبرنگار طرفداری پرده از یک راز سر به مهر برداشت؛

باشگاه پرسپولیس بعد از ناکامی مطلق در تهیه پول برای پرداخت مطالبات کالدرون، دست نیاز به سوی وزارت ورزش دراز کرده و وزارت ورزش و جوانان که طبق قانون مجلس شورای اسلامی حق پرداخت پول به استقلال و پرسپولیس و حق هزینه در ورزش حرفه ای باشگاهی را ندارد، دنبال راهی بوده که از طریق آن این پول را به دست پرسپولیس یا کالدرون برساند که گویا شهاب عزیزی خادم به اتفاق مجید صدری برای حل این مشکل نزد حمید سجادی می روند و رییس فدراسیون فوتبال به وزیر ورزش پیشنهاد می کند این پول را به حساب سازمان لیگ که یک سازمان خصوصی است بریزند تا سازمان لیگ بتواند به صورت مستقیم یا غیرمستقیم طلب گابریل کالدرون را پرداخت کند.

استقبال حمید سجادی از همکاری عزیزی خادم
حمید سجادی که همین ماه قبل به زحمت از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت، برای آن که دوباره با مجلس رو در رو نشود (مجلس روی پرداخت نشدن پول به استقلال و پرسپولیس حساسیت ویژه ای دارد و معتقد است وزارت ورزش نباید بودجه دولتی ورزش را در این دو باشگاه هزینه کند) از پیشنهاد عزیزی خادم استقبال می کند. جدا از بحث ورود مجلس به این پرونده، وزیر ورزش نگرانی دیگری هم داشت که هواداران استقلال او را متهم به حمایت از پرسپولیس کنند و معترض شوند وزارت ورزش چرا بین دو باشگاه فرق می گذارد و وقتی به پرسپولیس ۲۸ میلیارد می پردازد، چرا مشکلات مالی باشگاه استقلال را حل نمی کند؟

مخالفت حیدر بهاروند با درخواست رییس فدراسیون
وزیر ورزش طرح پیشنهادی شهاب عزیزی خادم را می پذیرد و به گفته یکی از مدیران ارشد سازمان لیگ، دستور پرداخت ۲۸ میلیارد تومان از طریق وزارت ورزش به سازمان لیگ را می دهد تا فدراسیون فوتبال از کانال سازمان لیگ این پول را برای بسته شدن پرونده کالدرون بپردازد اما حیدر بهاروند رییس سازمان لیگ زیربار این کار نمی رود.

بنا بر ادعای مسئولان سازمان لیگ، حیدر بهاروند وقتی با این درخواست عزیزی خادم روبرو می شود، به او اعلام می کند این کار خلاف قانون است که سازمان لیگ ۲۸ میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس پرداخت کند و یا به اسم این که پرسپولیس ۲۸ میلیارد تومان از سازمان لیگ طلب دارد، ترتیبی اتخاذ کند که این مبلغ به حساب گابریل کالدرون واریز شود.

شرط سازمان لیگ برای شهاب عزیزی خادم!
گویا بعد از پافشاری رییس فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند به شهاب عزیزی خادم اعلام می کند تنها در صورتی تن به این کار می دهد که شخص رییس فدراسیون فوتبال نامه رسمی به سازمان لیگ بزند و اعلام کند با مسئولیت او، این پول پرداخت شود. احتمالا ترس بهاروند این بود که سازمان بازرسی به پرونده ورود کند و همچنین باشگاه استقلال و سایر تیم های لیگ برتری با آگاهی از پرداخت ۲۸ میلیاردی سازمان لیگ به پرسپولیس، بی خبر از این که پول را وزارت ورزش و جوانان داده، خواهان دریافت پول میلیاردی از سازمان لیگ شوند.

به گفته یکی از مدیران ارشد سازمان لیگ، در آخرین جلسه ای که بهاروند و عزیزی خادم در این خصوص برگزار می کنند، قرار می شود رییس فدراسیون فوتبال با مشاوران حقوقی خود جلسه بگذارد و نامه ای که نه برای او و نه برای بهاروند ایجاد تعهد کند را خطاب به سازمان لیگ بنویسد تا بهاروند هم ۲۸ میلیارد را از وزارت ورزش دریافت و به حساب پرسپولیس یا گابریل کالدرون بریزد اما دیگر خبری از نامه رییس فدراسیون فوتبال نمی شود.

مشاوران حقوقی رییس فدراسیون مانع انجام شرط بهاروند؟
در سازمان لیگ شایعه شده مشاوران حقوقی رییس فدراسیون فوتبال شهاب عزیزی خادم را از نگارش این نامه پشیمان کرده و به او گفته اند این کار تخلف است که اگر نبود، وزیر ورزش خودش این کار را از طریق یکی از شرکت های تابعه وزارت خانه انجام می داد و حالا رییس فدراسیون فوتبال نمی داند چگونه به وزیر ورزش بگوید پیشنهادی که برای حل مشکل پرسپولیس به او ارائه کرده بود، ریشه قانونی نداشت و قابل انجام نیست. مجید صدری هم به هوای این که عزیزی خادم به قولی که به وزیر ورزش داده عمل می کند و پول طلب کالدرون را از وزارت ورزش به حساب سازمان لیگ می ریزد و از حساب سازمان لیگ به حساب پرسپولیس یا کالدرون واریز می کند، به طرفداران پرسپولیس قول خبر خوش می دهد، غافل از این که این ایده هم اجرا نشده به بن بست رسیده است.

پرسپولیس پول دارد، کانال انتقال ندارد!
اما برای پرسپولیس حالا یک تفاوت رقم خورده است؛ پرسپولیس حالا می تواند روی ۲۸ میلیاردی که وزیر ورزش می خواست از طریق سازمان لیگ به حساب آنها بریزد، حساب باز کند البته اگر ۱۰ میلیارد از این ۲۸ میلیارد در حساب سازمان لیگ نماند! شایعه شده بود سازمان لیگ در ماجرای اعزام تیم ملی فوتسال به جام جهانی لیتوانی ۱۰ میلیارد تومان از منابع مالی اش را در اختیار رییس فدراسیون فوتبال گذاشته و هیچ بعید نیست اگر ۲۸ میلیارد وزارت ورزش به حساب سازمان لیگ رفته باشد، بهاروند ۱۰ میلیارد تومان بدهی عزیزی خادم را از آن کم کند! خراج از این بحث، پرسپولیس حالا پول دارد اما کانال انتقالش را ندارد چون قانون به وزارت ورزش اجازه نمی دهد هیچ پولی را در اختیار دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بگذارد و با انجام این کار نه تنها مجلس، بلکه سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع ورود می کنند.

سازمان بازرسی کل کشور پیش از این در پرونده سیستم کمک داور ویدئویی چند باری به فدراسیون فوتبال نامه زد و از آنها توضیح خواست و هیچ بعید نیست در این ماجرا نیز به دلیل آنچه دور زدن قانون تلقی می شود، از فدراسیون توضیح بخواهد.

لینک کوتاه : https://avayesteghlal.ir/?p=14548

ثبت دیدگاه شما

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.