فکری:یکی دو بازیکن مرا در استقلال اذیت کردند/مشکل آنجا بود که هئیت مدیره با من موافق نبودند! | آوای استقلال
تاریخ : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ 13 محرم 1444 Wednesday, 10 August , 2022
1
شاید روزی همه ناگفته ها را فاش کردم!

فکری:یکی دو بازیکن مرا در استقلال اذیت کردند/مشکل آنجا بود که هئیت مدیره با من موافق نبودند!

  • کد خبر : 5404
  • ۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۶
فکری:یکی دو بازیکن مرا در استقلال اذیت کردند/مشکل آنجا بود که هئیت مدیره با من موافق نبودند!
زمانی که من استقلال‌ را تحویل گرفتم، بحران‌های مختلف وجود داشت و با صبوری ما و بازیکنان آن‌ها را سپری کردیم. بالاخره یک روز مفصل در این مورد صحبت خواهم کرد.

به گزارش آوای استقلال؛محمود فکری درخصوص شرایط تیم نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: خدا را شکر با تلاش بچه‌ها طی مسابقاتی که انجام دادیم موفق شدیم ۷ امتیاز کسب کنیم و با توجه به اینکه تیم در نیم فصل دوم امتیازات خوبی کسب نکرده بود، یکی از مدعیان سقوط به شمار می‌رفت اما با کسب این امتیازات تیم یک مقدار جان گرفته است. تیم شکل بهتری گرفته و اوضاع ما در جدول مرتب شده است. در حال حاضر بچه‌ها روحیه خوبی گرفتند و شخصیت نباختن در وجودشان تقویت شده است. امیدواریم در بازی‌های آینده همین تلاش و انگیزه را داشته باشند که به امید خدا بهترین جایگاه را کسب کنیم.

به مسئولان نفت مسجد سلیمان قول داده بودید؟

وقتی به آنجا رفته ام به دنبال سقوط که نبودیم، پس حداقل قول ما این بود که بتوانیم تیم را نگه داریم. درست است که از ابتدای فصل نبودیم و در جذب بازیکن نقشی نداشتیم ولی در انتخاب تیم با چشم باز پیش رفتیم و با توجه به شرایط موجود تیم را انتخاب کردیم. اینجا هستیم که تیم را حفظ کنیم.

چرا نفت همیشه مشکل مالی دارد؟

قانونی وجود دارد که از نظر من برای دولت بعدی باید آن را تغییر بدهند. تیم‌هایی که در لیگ یک یا پایین‌تر هستند مشکل مالی ندارند اما وقتی به لیگ برتر می‌آیند وزارت نفت نمی‌توانند به تنها کمک کند. امیدواریم این مشکل در دولت بعدی مرتفع شود چون مثلا یکسری تیم‌های نفتی مانند نفت تهران وجود داشت که پشتوانه مردمی نداشت. ولی نفت مسجد سلیمان یا نفت آبادان انبوه هواداری دارند که همیشه همراه این تیم هستند. باید یک خدماتی به مردم این شهر از سوی شرکت نفت ارائه شود و از نظر ورزشی هم بخواهیم حساب کنیم، تیم نفت مسجد سلیمان زادگاه فوتبال در ایران است و به هر حال استان خوزستان به عنوان خواستگاه اولیه فوتبال شناخته می‌شود. مردم آن شهر با این تیم زندگی می‌کنند و باید توجه ویژه‌ای به آن شود. به هرحال عدم حضور نفت تهران ناراحت کننده است اما هوادار بسیار زیادی نداشت که مانند آبادان و مسجد سلیمان عاشق این تیم باشند.

برای فصل بعدی از شما برنامه خواسته‌اند؟

برای فصل بعدی هنوز صحبت نکرده‌ایم.

گفته بودید که هم تیم‌ها باید تعداد بازی برابر داشته باشند.

فکر می‌کنم دوم اردیبهشت بود که با مس رفسنجان بازی کردیم و بیشتر از بیست روز گذشت که با ماشین سازی بازی کردیم. در این شرایط سخت کرونا و مشکلات مالی که هست، شرایط برای آماده نگه داشتن تیم دشوار است. ما با ماشین سازی بازی کردیم و دقیقه ۹۰ گل زدیم و نزدیک بود که دو امتیاز از دست بدهیم که بعداً خیلی برای ما حیاتی می‌شد. ما هر شکلی این بازی را بردیم و فکر کنم حداقل سی روز دیگر بازی نداشته باشیم. خب، این برای ما نقص است که یک تیم اینگونه بدنسازی داشته باشد و چه کار باید کنیم که نشاط تیمی را حفظ کنیم. فوتبال ما باید به فوتبال اروپا نزدیک شود. کمتر می‌بینیم که در اروپا برنامه بازی‌های باشگاهی بهم بریزد، فکر میکنم بیشتر در سال‌های منتهی به جام جهانی با مشکلات برنامه‌ریزی مواجه شوند و در سایر فصول مشکلاتی که ما داریم را تجربه نمی‌کنند. به خاطر تیم‌های باشگاهی مسابقات را تعطیل نمی‌کنند و همیشه برنامه‌های چندین ساله دارند که روی روتین پیش می‌روند و مگر اینکه سیل یا طوفان بیاید که مسابقه‌ای لغو شود.

گفتید که بازیکنان نفت توانایی حضور در تیم ملی را دارند.

بله، درست است. من اسم نمی‌آورم ولی هفت بازیکن از نفت پتانسیل این را دارند که در تیم‌های بزرگ و ملی بازی کنند. ما بازیکنان جوان بسیار خوبی داریم که مطمئنم که در بازی‌های باقی مانده فوتبال ایران آنها را بیشتر می‌شناسد و در سال‌های آینده هم از آنها بیشتر می‌شنویم. بازیکنان هم از نظر فنی و اخلاقی ظرفیت بالایی دارند و امیدوارم مشکلی پیش روی آنها قرار نگیرد تا همین روند پیشرفت را به خوبی طی کنند.

فردین رابط و محمد بلبلی را در نفت مگه می‌دارید؟

آنها بازیکنان استقلال هستند و باید توافق با باشگاه‌ها انجام شود تا بخواهند بمانند. بلبلی زمان حضور من در استقلال به نفت آمد و رابط هم پس از اینکه از استقلال خارج شدم، به نفت پیوست.

مسابقات تیم ملی را در مقدماتی جام جهانی چطور ارزیابی می‌کنید؟

بازیکنان بسیار خوب و آماده‌ای داریم و شرایط را مثبت ارزیابی می‌کنم. امیدواریم بچه‌ها با انگیزه کار کنند و تلاش کنند تا بازی‌های پیش رو را با امتیازات کامل سپری کرده تا صعودمان به جام جهانی قطر قطعی شود. صعود به جام جهانی در مجموع شاید کار سختی باشد اما با توجه به بازیکنان خوبی که در اختیار داریم امیدواریم که این اتفاق شیرین رقم بخورد.

از بازیکنان استقلال دلخوری دارید؟ از صحبت‌های شما در مراسم معارفه اینطور برداشت می‌شد.

شاید صحبت‌های من سو برداشت شده اما بازیکنان نفت مسجد سلیمان هم جوان و با انگیزه هستند که من به عنوان سرمربی وظیفه دارم که در کنار نکات فنی، یکسری اصول اخلاقی را هم آموزش بدهم. هر سرمربی در هر تیمی به نظرم چنین وظیفه‌ای دارد و در مورد بازیکنان استقلال که سوال کردید هم باید بگویم که دلخوری نداشتم یا کنایه‌ای هم به کسی نزدم. در استقلال که بودم شاید یکی دو بازیکن اذیت کرده باشند اما سایر بازیکنان تیم بازی کردند و مشکل من در استقلال بازیکنان نبودند. مشکل من جاهای دیگر بود. از روز اول ما را اذیت کردند و نگذاشتند که کارمان را پیش ببریم.

اگر به عقب برگردید استقلال را انتخاب می‌کردید؟ در نساجی شرایط بدی نداشتید.

این تجربه هدایت استقلال بوده و هر سرمربی استقلالی آرزو دارد که روزی روی نیمکت این تیم بنشیند. زمانی که من استقلال‌ را تحویل گرفتم، بحران‌های مختلف وجود داشت و با صبوری ما و بازیکنان آن‌ها را سپری کردیم. بالاخره یک روز مفصل در این مورد صحبت خواهم کرد. مشکل من بازیکنان استقلال نبودند و اکثر آنها با تمام وجود بازی می‌کردند. اگر هم یک جاهایی تمرکز آنها بهم می‌خورد و در فرم همیشگی نبودند، به خاطر اتفاقات حاشیه‌ای بود که رقم می‌خورد. شما مثلا می‌دیدید که هیات مدیره با یک سرمربی دیگر مذاکره کرده است. هر هفته یک اتفاق عجیب را ایجاد می‌کردند که تمرکز بازیکن بهم بخورد. این مسائل تمرکز بازیکن را بهم می‌ریخت. وقتی بازیکن بداند که تا پایان فصل با یک سرمربی کار می‌کند خیالش راحت است اما وقتی هر هفته یک حاشیه را می‌دید یا متوجه می‌شد که با یک سرمربی مذاکره کرده‌اند یا کسی را می‌خواهند کنار بگذارند، ناخواسته تمرکز بازیکنان را بهم می‌ریخت. همین بهم خوردن شرایط باعث می‌شود که به بازیکنان اتهام کم کاری بزنند که منصفانه نیست. از روز اولی که وارد استقلال شدم به آن بازیکنان اعتقاد داشتم و می‌گفتم و الان هم می‌گویم که بازیکنان بسیار خوب و توانمند هستند. مشکلی از بابت بازیکن نداشتم و شاید یکی دو بازیکن شیطنت کردند باعث شدند اذیت شویم اما اکثر بازیکنان خوب بودند که همیشه تلاش خودشان را می‌کردند.

نظر شما درباره استفاده از VAR در فوتبال ایران چیست؟

خیلی این فناوری می‌تواند به فوتبال ما کمک کند که در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا آن را ندیدم در حالیکه باید این فناوری حضور داشته باشد. ما نباید از فوتبال روز دنیا عقب بمانیم و بحث داوری خیلی اشتباهات وجود دارد که از چشم داور دور می‌ماند و ناخواسته اشتباه کند اما این دوربین‌ها می‌توانند این صحنه‌ها را ضبط کنند و تصحیح کنند که روی نتیجه بازی خیلی می‌تواند تاثیرگذار باشد. این فناوری روی نتایج بازی‌ها می‌تواند تأثیر مثبت بگذارد نه تاثیر منفی. برخی اشتباهات داوری هستند که به ضرر تیم‌هاست ولی با سیستم کمک داور ویدیویی می‌تواند به شرایط بازی کمک کند تا نتیجه درست رقم بخورد.

لینک کوتاه : http://avayesteghlal.ir/?p=5404

ثبت دیدگاه شما

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.